מאמרים

מעצבת פנים במרכז

עיצוב פנים כולל בין השאר בחירת צבעים לבית. המגוון הרחב יכול להיות מבלבל מעט, ואף מאיים, אבל בחירת הצבעים הנכונים יכולה לעשות שינוי מרחיק לכת במראה של הבית ובאווירה שנוצרת בו.

מעצבת פנים במרכז הארץ תוכל לסייע לכם לבחור בצורה הנכונה ביותר את הצבעים לדירה שלכם, וליצור עיצוב מרהיב ומודרני לפי טעמכם.

הרבה אנשים שרוצים לשנות את עיצוב הבית שלהם, מרחיקים לכת ומתחילים לבדוק עבודות שיפוץ נרחבות, כשהשינוי של הצבעים בבית בקלות ובעלויות זולות יכול לעשות את כל ההבדל ולהשיג להם את התוצאה הרצויה.

מה כולל עיצוב הפנים של הבית?

עיצוב פנים כולל בין השאר בחירת צבעים לבית ושימוש בהם בדרכים שונות, למשל מרקמים ודוגמאות לקירות, ריפוד הספות וכן הלאה. אבל המגוון הרחב שיש היום בשוק יכול להיות מבלבל מאוד. מעצבת פנים אשר יודעת כיצד להשתמש בצבעים בצורה הנכונה יכולה לשפר את סביבת המגורים במידה רבה.

לפני הכל, צריך לבחור את הצבעים הנכונים, לפי ההעדפות האישיות והעיצוב הסופי שרוצים לקבל. כמו כן, חשוב להבין את היתרונות והחסרונות שיש לכל אחד מהצבעים בהיצע, לדוגמא, צבעים כהים מעניקים לבית מראה עשיר מאוד, אבל הם יכולים לפגוע בתחושת המרחב והתאורה. על כן, יש להתייחס אל כל חדר בנפרד ולבחור את הצבעים לפי המאפיינים של החדר שצובעים. אך ככלל, כדאי להמעיט כמה שיותר בצבעים כהים. אם מתעקשים על צבע כהה, מומלץ שימש לצביעת קיר אחד בלבד.

יש לשים לב גם לפונקציות שכל חדר משמש. במטבח, למשל, צבעים בהירים מאוד יגרמו לכל כתם ולכלוך לבלוט לעין, בעוד שצבעים מים יצליחו לטשטש אותם. הסלון, לעומת זאת, הוא חדר שבו אפשר ואף כדאי להשתמש בצבעים בהירים.

עיצוב פנים על פי תקופה

בכל תקופה, יש עיצוב פנים פופולארי אחר, ולכל אחד יש את המאפיינים הבולטים שלו. לדוגמא, העיצוב הקר כולל שימוש בעיקר בצבע לבן עם שילוב של אפור, כמו גם שימוש בחומרי גלם "קרים", כמו זכוכית ומתכת. אם אתם רוצים עיצוב דרמטי, תוכלו לשלב את הצבעים הניטרליים עם צבעים עמוקים.

אם כן, לכל עיצוב יש את הצבעים הייחודיים לו. אבל שינוי של עיצוב פנים בבית לא נגמר בבחירת הצבעים; צריך לדעת גם איך להשתמש בהם בצורה הנכונה. כאמור, מדובר בצביעה של הקירות, עם או בלי מרקמים ודוגמאות, בדים וכיסויים לספות, וכן הלאה. כדי שהשינוי ייעשה על הצד הטוב ביותר, כדאי להתחיל עם הקירות והמשקופים, ומומלץ לבחור לא יותר מ 3 צבעים, כאשר היחס ביניהם יהיה 60 אחוז לצבעים הניטרליים, 30 אחוז לצבע משלים שיעצים אותם ו 10 האחוזים הנותרים יהיו לנגיעה של צבע יוצא דופן. בהמשך, אפשר לעבור לרהיטים.

לסיום, מומלץ לבחור בצבעים וריפודים שאפשר יהיה לשנות אותם בקלות יחסית בשלב מאוחר יותר.

מעצבת פנים במרכז