מהו הום סטיילינג, וכיצד ליישם אותו נכון

מהו הום סטיילינג, וכיצד ליישם אותו נכון
סביבת המגורים שלנו היא הרבה יותר מהמקום הנוח, שבו אנו מניחים את התיק והנעליים בתום יום עבודה, למעשה סביבת המגורים שלנו, זמנית או קבועה, מהווה

את המקום הפיזי בו אנו יכולים להירגע, להתרווח ולבטא את עצמנו באמצעות אלמנטים שונים, הבנויים מסדר, ארגון, מרקם, תאורה ומרחב, שמתחברים בינהם

באמצעות עיצוב פנים נכון.
מהו הום סטיילינג וכיצד ליישם אותו נכון, המלצות של מעצבת פנים במרכז
מהו הום סטיילינג?
סטיילינג הוא שם לועזי למלתחת הבית, הכוללות, וילונות, שטיחים, מפות, כריות, אביזרי נוי, ריהוט וכל פריט אחר, אשר נותן טון, סגנון ואופי לחלל.
סטיילינג או הלבשת הבית בתרגום חופשי לעברית היא התאמת פריטי הטקסטיל ברמת הצבע ורמת המרקם לסגנון הבית הרצוי.
לדוגמא: עיצוב פנים במרכז המציע מטבח כפרי, שבו הסטיילינג יבוטא באמצעות המיזוג בין טקסטורות רכות של צמר, פשתן וכותנה קלה יחד עם טקסטורות "גסות" יותר כמו ריהוט עץ גולמי, המפגש בינהם, הוא זה שיוצר את הסגנון.
יצירת שפה עיצובית באמצעות השילוב בין טקסטורה לצבע
בשונה עיצוב פנים בתל אביב, שם בראש חשיבות הדברים את המעטפת, חלוקת החלל והפונקציונאליות, המתקבלת ממנו, סטיילינג מתמקד בפרטים הקטנים, בצבע, בטקסטורה, בתאורה ובזוויות הנכונות, שלא רק יזרימו אנרגיה טובה לבית, אלא גם ישמרו אותה.
לדוגמא: שיפון. בד, שמתאים בעיקר לווילונות, ומאפשר להעביר תאורה טובה לצד טשטוש המרחב הפרטי מהציבורי, והקניית פרטיות לדיירים. וילונות שיפון יתאימו לחלונות או ויטרינות בכיווני אוויר "חשוכים" יחסית כמו צפון ומזרח (בשעות הערב)
או שטיח, אשר מעניק חימום ותורם לאקוסטיקה טובה יותר בחלל בכל עונות השנה, אבל בהחלט מוסיף אופי וסגנון לבתים, אשר גוון הספות שלהם יוצר ניגודיות או הרמוניה ( בעיקר כאשר מעוניינים למתן את החלל)
איזון
כאמור, את סגנון הבית יגדירו הריהוט והאבזור המשלים. כאשר בבית משולבים רהיטים כבדים, נדרש לאזן אותם, וזאת ניתן לעשות באמצעות בחירה בגווני צבע רכים, אשר ישתלבו בתמונות, במסגרות, בפריטי הנוי.
אלמנט אחר, אשר תורם רבות לאיזון האווירה בחלל הוא הגוון הירוק, רבים חוששים ממנו, אל צבע הוא סטיילינג פר- אקסלנס. הירוק מבטא יותר מכל את רעננות החיים, שילוב סביבת החוץ עם הפנים, והוא עושה פלאים בדירות קטנות, אשר צמאות אליו, גם על ידי הנחת מספר סוקולונטים וקקטוסים על אדן החלון.
פרופורציה
אחד האתגרים שסטיילינג בא לפתור יבוא לידי ביטוי בהיבטים של פרופורציה ומינונים. ברמה המעשית, מדובר על מספר הכריות, שיש להניח על ספה, מה תהה פלטת הצבעים, וכיצד היא מתכתבת עם אלמנטים אחרים במרחב.
עקרון זה יבוא לידי ביטוי דווקא בריהוט, שמאכלס מקום רב בחלל כמו ספה למשל, ככל שהיא גדולה יותר, היא צמאה ל "כתמי צבע" אשר ישלימו אותה.
אפילו קערת צנוניות היא סטיילינג
דו שיח עיצובי בא לידי ביטוי בכל אלמנט בחיים, אפילו בין הירקות במטבח לכלים.
הירק העונתי, הארטישוקים, החצילים, (כמובן, לא תפוח אדמה ובצל) לא רק מהווים תזמורת במטבח, אלא אף מקשטים אותו בצבעוניות עונתית, הלקוחה מהטבע. צנוניות, אשר יונחו בקערה ישנה מבית סבתא יהוו חגיגה לעיניים.
כי בהום סטיילינג השלם בהחלט גדול מסך חלקיו, ולכל פריט נוסטלגי יש מקום של כבוד על המדף או בשידה. ואולי יותר מכל, סטיילינג הוא השילוב האולטימטיבי בין ישן לחדש ובין זמנים ותרבויות.
אם גם אתם מרגישים, שבידכם יש אוצר, שטרם מומש, דברו איתי, וביחד ניצור עבורכם סביבה, שתדבר את עברכם וקולכם.
מירי אנג'ל- עיצוב בתים.