התחדשות לפני פסח

פסח בפתח, והוא מביא עמו התחדשות, התחדשות כזאת, שגורמת לפתוח את החלון, להריח את האביב מבעדו, הטבע מתמלא בפריחה ומתגלה ברוב הדרו, שדות קוצים, מתמלאים בתלתנים, חרציות וחמציצים בצידי הדרכים, התחדשות, פריחה, התחלה חדשה, אופטימיות וחיים חדשים. הטבע מזמין להכניס את האביב הפורח

 גם לביתנו הקט, שמתחדש בינתיים במראה נקי לכבוד הפסח ממש. מהו עיצוב עונתי, וכיצד יוצרים מראה אביב בתקציב קטן? טיפים והמלצות מפי מעצבת פנים במרכז. 

 

עיצוב עונתי- נצמדים אל הטבע
לכולם יש בגדי חורף וקיץ נפרדים, החלוקה הזאת בהחלט ברורה, לעונות המעבר מתווספים פריטים משלימים כמו של או כובעים, שנועדו לתווך את הטמפרטורה המשתנה, ולתת לה מענה נקודתי. לכולם, זה אכן נראה טבעי לעשות סדר בארון בהתאם לעונות, אך רבים ממעטים להלביש את הבית בהתאם לצבעים השולטים, וכך הם מפספסים את אחד מהפונקציות הפשוטות והנגישות ביותר, שמקנה העיצוב העונתי או בשמו הפרקטי יותר, עיצוב הבית עלפי עונות השנה.
להלביש את הבית כמו האביב- גרסה למחדשים בקטן
האביב מביא לנו לבלוב, צדי הדרכים מתמלאות בניצנים ירוקים ופרחי בר צהובים, אשר מיישרים מבט אל השמש החמימה והמנחמת. אחת הדרכים לרענן את הבית לקראת פסח ולכבוד האביב היא לשלב את התחדשות החיים גם מבפנים. הוסיפו או החליפו כיסויי כריות קיימים בצבעים חמימים ונעימים על פלטת חום- ורוד- סגול- גוונים פסטליים, הוסיפו שמיכת פיקה במקום שמיכת הצמר או הפליז החורפית, הניחו וזה צלולה עם פרחים טריים, ובחרו בכלי הגשה מלאי צבע, שפחות מקובלים לשימוש בחורף. תוכלו להחליף את שטיח הצמר, בשטיח מבד יוטה או כל שטיח בטקסטורה מעט "גסה" על מנת ליצור ניגוד נעים, שיכניס אל הבית משב רוח מרענן של כפר.
להלביש את הבית כמו האביב - גרסה לאמיצים
החלטתם לחדש את הבית ואתם חושבים בגדול, תוכלו לעשות זאת באמצעות טפט צבעוני או צביעת קיר בגוון מדליק, שיאיר פינות חשוכות, וימקסם את התאורה הנכנסת לחלל.
טריק נוסף, הצבת מראה בנקודה בה מטילה השמש קרניה על הקיר, תכפיל את התאורה הטבעית, הנכנסת לחלל ותיצור אשליית גודל.
לפעמים, שינויים "גדולים" לא דורשים תקציב רחב, אלא מעט מעוף והכרה של עקרונות בסיסים כמו צל ואור וצבעים משלימים, שיעשו עבורכם את ההבדל הניכר.
רוצים לקבל טיפים נוספים? הירשמו לרשימת התפוצה שלי בתחתית הדף.

ההתחדשות לפני פסח היא גם בדברים של באו נצבע קיר אחד בבית בצבע מדליק, שהוא יסמן את הקיץ ואת ההתחדשות הזאת.

פסח מביא התחדשות, ההתחדשות גורמת לי לפתוח את החלון, ואומרת לי , האביב הגיע, היא חלק מהפנים של הבית, זה להוציא, ולהביא משהו במקום, להביא את הדבר הנכון. כמו שמפנים בגדים מהארון, ככה גם פועל העיקרון בעולם העיצוב. זה בסדר להחזיק פריטי עיצוב עונתיים, שמיכת צמר או פיקה על הספה, כרית סרוגה, או כרית מלאה בפרחים, כלי ההגשה יכולים להיות מלאים בצבע, פחות מקובל בחורף להגיש עם אגרטל מצויר.
ההתחדשות לפני פסח היא גם בדברים של באו נצבע קיר אחד בבית בצבע מדליק, שהוא יסמן את הקיץ ואת ההתחדשות הזאת.