מאמרים

מעצבת פנים – עיצוב פנים ידידותי לבעלי חייםאי אפשר לקנות אושר, אבל אפשר בהחלט לגדל חיות מחמד, חברינו הפרוותיים, שהולכים על 4 הם חלק מהשלם של הבית שלנו, ולאלו מגיעה התייחסות מיוחדת מאוד!
אספתי עבורכם מספר רעיונות מדליקים, שיהפכו את החיים שלכם ושל חיות המחמד בבית לנעימים ומזמינים הרבה יותר בחלל השינה ועד הסלון, ולסיום כמה עצות זהב בנוגע לבחירת ריהוט, אבזור וחומרים.

חלל השינה שלהם, חלל השינה שלכםלינה משותפת עם בעלי החיים, היא עניין די שכיח בימנו, אך לא תמיד הבחירה הנוחה ביותר, בעיקר כאשר בן או בת זוג חדשים משתלבים בחיים או שנולדים הילדים, ונדרש סידור חדש ללינה.
אחד הרעיונות המדליקים, שניתן ליישם עבור בעלי חיים קטנים הוא פשוט להניח כרית בתוך שידה פתוחה לצד המיטה, כך שתוכלו לחוות את הנוכחות שלהם בזמן השינה.
לכלבים גדולים יותר אפשר ליצור "מרחב שינה" באמצעות הצבת ספסל תחת אדן החלון ותחתיו פוף או כרית גדולה.
מרהיבי העוז יצרו מעין גרסה של "מיטה מתחברת" באמצעות ארגז מצעים וכריות.
מנקודת מבט של מעצבת פנים, הרי שהושגו כאן שני יתרונות מרכזיים:
הראשון- מציאת פתרון עיצובי לשינוי באורך החיים.
השני- שימוש נכון יותר בחלל וחיסכון במקום.

פינת האוכל שלהם בעלי חיים כמו בני אדם נהנים משגרה מוגדרת ומסביבה מאורגנת ומסודרת, אך כאשר מדובר באוכל ומים, בעלי חיים נדחקים בדרך כלל לפינה מרוחקת מאזור המטבח או הסלון, אי שם באזור התפעול והמנהלות, כלומר במרפסת האחורית יחד עם המייבש ומכונת הכביסה, או בסמיכות לכניסת הבית.
מהתייחסות של מעצבת פנים, פתרון זה אינו יעיל, הוא עלול לגרום ללכלוך ואי סדר, כאשר מנגד, אפשר בקלות יחסית להגדיר מרחב לאכילה ושתיה באמצעות הסבה של 2 פריטי ריהוט שימושיים, שנמצאים בכל בית.
הראשון: שידת טלווזיה והשני שידת מגירות.
בשני אלו ניתן להסב מגירה או מדף אחת לטובת הנחת 2 קעריות נירוסטה קבועות עבור בעלי החיים שלנו.
הם מקבלים יציבות וסדר, ואתם מקבלים יעילות וחיסכון במקום.

מלונה מרהיט רהיטים רב שימושיים הם פריטי חובה במרחבי מחיה קטנים ובכלל, הם מאפשרים לחסוך במקום, אבל מעבר לכך, הם פשוט מעניינים יותר. כמעצבת פנים, שחולשת על הרשת, ומחפשת את ההשראה הבאה, נתקלתי בכל מיני רעיונות מדליקים ליישום מלונות ביתיות במרחב המגורים.
למשל כמו בתמונה כאן (קרדיט: https://bit.ly/2QUuCWp ) שמציגה שידה, שמרחב הפנים בה הוסב למלונה חמימה וחשוכה, כמו שהחברים הטובים שלנו אוהבים. או בתמונה אחרת, שמציגה חתול בתוך הדום סרוג, וזה חמוד בדיוק, כפי שזה נשמע! (קרדיט: https://bit.ly/2SJOVCP )
מה אתם מרוויחים מכך? פתרון לינה נעים וחמים מבלי לאבד את האסתטיקה.
מה החבר הטוב שלכם מרוויח מכך? מקום למנוחה ורגיעה.

חתולים ונהנים חתולים ידועים כטיפוסים עייפים, לא בשל אופי עצלן, כי אם בעיקר בשל תהליכים פיזיולוגיים, אשר גוזלים מהם אנרגיה רבה.
כאשר אני מגיעה לעצב בבתים בהם חיים חתולים, אני תמיד מחפשת ליצור עבור דיירי הבית, ולא משנה על כמה רגליים הם מהלכים, מקום לרגיעה ומנוחה.
אחד הפתרונות המדליקים, שכל אחד יכול ליישום, ממש עכשיו, בביתו הוא ביצירת מידוף בסיסי לצד צמחייה.
הקרבה לצמחייה ירוקה (שימו לב, שישנם צמחים מסוכנים ורעילים לבעלי חיים) והשהייה בגובה, כנראה מזכירה ליצורים הפרוותיים והכה מלכותיים הללו את ימיהם בערבות הסוואנה האפריקאית או לפחות צמרת של עץ רענן.
בחשיבה של מעצבת פנים הייתי כמובן בוחרת במדפים, המתכתבים על מניפת הצבעים הביתית, כך שאם מדובר בבתים, שמראש מתהדרים בצבעוניות עשירה, הרי שכאן דווקא הייתי ממתנת את האלמנט, ובוחרת בגוון עץ טבעי, אך אם מדובר בבתים בעיצוב מינימליסטי ומונוכרומטי, הרי שדווקא כאן הייתי "זורקת" נקודות צבע, ויוצרת עושר צבעוני ממותן.
דרך נוספת ליישום מעניין: צרו מעין מידוף מדורג כמו גרם מדרגות מרחף להוספת עניין לחלל וכמשחק לחתול (בחירה בסט של 4-5 מדפים בגוון זהה)
שדרוג: מקמו את המדפים לצד חלון ויטרינה או פינת הקריאה שלכם.
ואם כבר מדברים על ספרים, הרי שכן כאן תוכלו ליצור לחתולים שלכם מעין מלונה, בתוך ספרייה!

איך ליישם זאת נכון? בחרו ב 2 ספריות מדפים פשוטות (ממש כמו Billy של איקאה, או כל ספרייה אחרת בסגנון)
הציבו אותן בסמיכות ל 2 קירות, כך שתיווצר האות "ר", מלאו את המדפים בסגנון שתי וערב, בספרים, תקליטים, תקליטורים, מגזינים וחוברות, והשאירו כ 3-4 מדפים ריקים עבור החתולים שלכם, או שלבו בהם סלסלה מרופדת בכרית ובמצב שכיבה.
מנקודת מבט של מעצבת פנים, הרי שהרווחתם רהיט מעוצב בחלל, שמוסיף עניין בזכות הסידור הלא שגרתי, מנקודת מבט של החתולים שלכם, הרי שהם קיבלו מתקן ספורטיבי ומרחב נעים למנוחה ושינה.

לסיכום, כפי שהבטחתי, מספר המלצות זהב, שייסעו לכם לשמור על בית נעים למחיה עם בעלי חיים

בחירת האבזור והבדיםבעלי חיים בבית זו לא רק שמחה, צחוק והמון אהבה, אלא גם נשירה מוגברת של פרווה ונחוחות בלתי נעימים. הקפידו לבחור ריהוט בגוונים בהירים, מבד דוחה כתמים וקל לניקוי, נסו למעט בכריות, שנוטות אף הם לצבור שפע של חלקיקי שערות, ובחרו בשטיחים ווילונות מבדים טבעיים כמו כותנה ופשטן. וילונות אלו מאווררים יותר, ומאפשרים תחלופה טובה יותר של אוויר במרחב.

בחירת הריהוטהעדיפו ריהוט, שמאפשר מגוון שימושים, מצויד במספר פתחים ותאי אחסוןף ברבות הזמן, תוכלו להפוך ריהוט זה למוקד עניין או משחק. מעבר לכך, ריהוט זה קל יותר לניקוי וצובר פחות לכלוך.

יצירת מרחבחיות מחמד נוטות ללמוד מהר את המרחב ולמצוא לעצמן פינות אהובות להתחבא בהן, כמה פעמים מצאתי את כלבתי האהובה מתמקמת במעבר הצר, שנוצר בין שתי ספות, זו היתה הפינה האהובה עליה בחדר!
שלבו שולחנות קטנים לצד הספות, הדומים נפתחים, וילונות, שנתלו במרחק של כמה סנטימטרים מפתחי החלונות והוויטרינות, ותבטיחו להולכים על ארבע שפע של מחקר למשחקי מחבואים.

מילות סיום, סקרתי כאן מספר רעיונות מדליקים להפוך רהיטים יום יומיים ושימושיים למרחבי מנוחה ומשחק עבור בעלי החיים, תוכלו להסב שידות מגירות, טלווזיה או ארונות ספרים למיטות ומרחבי מנוחה, ליצור גרמי מדרגות צפים עבור משחק לחתולים, ולבחור את פריטי האבזור הנכונים, שיעמדו במבחן הזמן והפרווה.
אהבתם? מכירים אוהבי כלבים, שמשוגעים על עיצוב? שתפו איתם את המאמר!
שלכם, מירי אנג'ל מעצבת פנים במרכז להתייעצות ופרטים נוספים: חייגו אלי (054-7213581) ואשמח לעזור!