מאמרים

כיצד תהפכו את חדר השינה שלכם למלון יוקרתי?
שלושים אחוזים מהחיים שלנו יעברו עלינו בשינה, וזו בהחלט סיבה טובה להפוך את המקום הנפלא הזה לממלכה בפני עצמה. כיצד להפוך את חדר השינה שלכם לחדר במלון יוקרתי במיוחד?

להבין את החלל לפני שנשוחח על כל מה שנדרש כדי ליצור מרחב כזה, מנקודת מבטה של מעצבת פנים בראשון העין, חשוב להבין למה נועד החלל? ואת מי הוא משמש?
האם מדובר בחלל המשמש זוג? הורים? אדם בודד?
באילו שעות אתם צפויים לשהות בחדר במהלך היממה?
האם החדר מיועד רק לשינה, או מיועד גם לעבודה?
האם יש ארון בחדר, ומהו שטחו ביחד למרחב הכללי?
האם אתם הורים, הדוגלים בלינה משותפת? האם יש מקום גם לילדים?
השלב הראשון בעיצוב מוצלח של חלל השינה, מפי מעצבת פנים בראש העין הוא ליצור מרחב, שמצליח לתת מענה לצרכים האישיים שלכם.
רק לאחר הבנת כל אלה, ניתן להתחיל לחשוב מה להכניס לשם.

כעת אבקש מכם לשחק משחק קצר… >דמיינו את החדר שלכם כמו בד קנבס, בד חלק לחלוטין, קירות לבנים, חפים מתמונות, טפטים וקישוטים, רצפה נקיה משטיחים וריהוט, שטח גולמי.
הכל פתוח, עולם ומלואו.
התחילו להכניס את המיטה שלכם? היכן תמקמקו אותה, כעת, כשאין מגבלות?
האם מול חלון גדול בכיוון דרומי או מערבי, שתוכלו לראות את צמרות העצים בעת השכמתכם בבוקר?
האם בגב חלון מזרחי או צפוני, כך שאלומת הזריחה, תצייר על הסדינים?
לפעמים הזזה של רהיט אחד משנה נקודת מבט שלמה על החדר עצמו. חדר, שעד לא מזמן שמר על רמת שימוש מסויימת, אך היה חסר את השמחה הפנימית, הופך ברגע למרחב עלילתי ומלא התרחשויות, שלא נמצא להם הביטוי הנכון קודם לכן.

להביט אל החללהמבט הראשון, שתפנו אל החדר נועד לספר בדיוק את הסיפור החדש, שיצרתם.
הנקודה, שמול הדלת היא המקום לשים את הרהיטים היפים והמרהיבים ביותר שלכם, שידת איפור, אולי שידת החתלה, אם אתם בלינה משותפת עם פעוט, כורסא למנוחה, מנורה עומדת דקורטיבית ועוד.
את ארון הבגדים, השאירו למקום, שלא נראה מהכניסה, וזאת על מנת לשמר תחושה אוורירית במרחב.

להלביש את החללטקסטיל מעשיר את האווירה, ומעמיק את שכבות העיצוב. מנוקדת מבטי של מעצבת פנים בראש העין, מומלץ להשקיע בשניים או שלושה סטים של מצעים איכותיים, שישמשו אתכם לשנים רבות.
התחושה הנעימה של כותנה אורגנית, כותנה מצרית או כל סט לבן ובוהק מיד תשכיח גם את היום הלחוץ ביותר.
בחרו בגוונים אחידים, נעימים, גוונים, שיכולים לשמש כרקע נפלא לאווירה.
אולי ישמע הדבר קשליאתי, אך להעצמת האווירה תוכלו להשלים את העיצוב עם וילון שקוף למחצה בגוונים אפרפרים חיוורים או לבנים, אלו יספקו האפלה איכותית, ועדיין ישמרו על תחושה "אוורירית" במרחב.
הזמינו וילון, שיכסה קיר שלם, גם אם בחדרכם קיים חלון קטנטן, האפקט, שהוא יותיר לא יפתיע גם אתכם.

נוחות ואיכות נוחות ואיכות הם שני מוטיבים, שיעניקו את תחושת "בית המלון" בחדר השינה, פזרו כריות בגדלים ובצורות שונות ומגוונות, משולשות, מרובעות, מלבניות ועגולות, בחרו בגוון, זהה לגוון הוילון, כדי ליצור אחידות מבנית.

הדום או ספסל לצד המיטה הדום או ספסל יוסיפו לחלל השינה שלכם מקום נוסף בו תוכלו להתארגן, להתלבש, להתגנדר, ויעניקו אשליה של מיטה ארוכה יותר, כל עוד החלל מאפשר זאת, הקפידו להתאים את הספסל לגובה המיטה (או נמוך יותר בכ 20% ס"מ לכל היותר)

שטיח קטן, שעושה את כל ההבדל מכירים את התחושה הנעימה, בה הרגליים נוגעות לראשונה במצע רך ונעים, זו הדרך היחידה שלי, מעצבת פנים בראש העין, להמחיש לכם את חשיבותו של שטיח בחלל השינה, הוא יכול להיות מונח ברכות בחלל הפתוח, ולהוסיף צבע לחללים שקטים, והוא יכול להיות מוצב כך ש 60% משטחו בפועל נמצא תחת המיטה, והיתר מחוץ למיטה.
מומלץ להתאים את גוון השטיח לגוון הוילונות והכריות.

לצבוע את החללחלל השינה מהווה מרחב למרגוע, מנוחה, מרחב בו אורות וקולות היום נכבים ומתעמעמים, מפנים מקום להוויה, לשקט, לתקשורת כנה ולזמן איכות עם עצמנו. ולכן דווקא כאן, הייתי בוחרת במניפת צבעים עדינה ורכה, על גווני התכלכלים- אפרפרים- לבנים, עם נגיעות של עץ טבעי, ליצירת אווירה הקרובה ביותר לים.
לאלו המעוניינים בעיצוב דרמטי, שנטמע היטב בחלל, מומלץ ללכת על צעד נועז ולשלב קיר שחור בטקסטורת עץ, אליו ישודגו גופי תאורה מוזהבים. כאשר הגוון השלישי, שיככב המרחב יהה לבן נקי
דרך נוספת להעצים את פלטת הצבעים לכיוון כפרי יותר, היא פשוט במשחקים עם אביזרי נוי, כמו אגרטל עם פרחי משי, ונרות צבעוניים.

להאיר את החללהתאורה מעניקה את האווירה לחלל השינה, אבל לא רק בתפקידה למתן את עוצמת גירויי האור, ולהכין את הגוף לשינה. ולכן במרחב זה נשתמש במספר גופי תאורה, אשר יפעלו בשעות שונות של היום. גופים המדמים אור יום, וימוקמו בנקודה מרכזית בחלל, ישמשו חדרים, אשר משמשים גם כמשרד ביתי קטן, או לפעילות יום יומית אחרת. גופי תאורת אווירה, שיתלו בצד הקיר או יוצבו כגוף עומד נפרד ישמשו לאווירה בשעות הערב, בחרו בנורות, הניתנות לעמעום, בחרו בגוונים חמים, צהובים, אשר ישרו שקט ורוגע במרחב.

לסיום, כיום, כל אדם, המעוניין לשדרג את המרחב השינה שלו יוכלו לעשות זאת בזכות תכנון נכון, הבנת הצרכים, מבט כולל על החלל אופן העמדת הרהיטים, הלבשה ובחירה בגוונים מאופקים ניתן ליצור אווירה הרמונית, נקיה ואסטית במרחב. לכל אלו נשדך תאורה מרהיבה, שתתן מענה לכל שעות היממה.
אהבתם, שתפו גם חברים, וספרו לי בתגובות, מה הדבר הראשון, שהייתם משנים במרחב שלכם, אני מזמינה אתכם לשאול שאלות, להתעייץ ולתעדכן בסדנא היומית שלי לשדרוג חללים, לפרטים נוספים: מירי מעצבת פנים בראש העין (054-7213581) או במילוי הטופס באתר.