מאמרים

בית שמחובר לטבע, תכנון גינה בדירות ובתים פרטיים

כששאלו אותי בעבר מהו פריט החובה לסטיילינג בבית, לא העזתי לומר, שבעצם מדובר בצמחיה. ולא רק ברהיטים, חיפוי קירות, גוף תאורה ועוד, אלא עציץ נחמד, שגדל על אדן החלון, ומעניק לבית ניחוחות של צמחי תבלין ומרפא.
כי אחרי הכל הבית הוא הרבה מעבר למקום בו אנו מאכלסים את החיים שלנו, הבית הוא הבסיס, המטען שלנו, המרחב בו אנו מתחדשים, מחדשים, לומדים וצומחים. מקום, שאנרגטית אמור להטיב עמנו, מקום שבו אנו יכולים ורוצים לשהות כמה שיותר.

בית, שמצליח להביא לתמורות אלו בחיים הוא בית עם גינה, מרפסת או עדן חלון, גם אם מדובר בדירה קטנה. שילוב של צמחים במקומות חשוכים, כמו מעברים צרים או אפילו חדרים צפוניים ומזרחיים, יפיחו בו החיים. צמחייה, שזוכה להשקיה, שמעניקה פריחה, נינוחות עדינים, שממוקמת בכלי, שקושט בעבודת יד, באמצעותה הבית מקבל אמירה אישית, ומעיד על אורח החיים של דייריו.
סטיילינג ברובד עמוק
רבים וודאי חושבים, שסטיילינג אמיתי, הוא סטיילינג, שמתעדכן ומתחדש, סטיילינג, שעוקב אחרי הטרנדים האחרונים, זה נכון אך לא רק, אבל אני מחזיקה באמונה עמוקה, שסטיילינג אמיתי, הוא מידת ההשקעה, שאנו מעניקים למה שכבר קיים. הניקיון, הסדר והארגון מחדש.
אין דבר יותר ממלא ומרפא, מצמח כמו תבלין הלואיזה, שאני מייבשת, ואני שותה בחליטה. תבלין, שגדל אצלי על עדן החלון במטבח, ספג את אורך חיי וריח בישוליי.
האם אפשרי לתכנן גינה בדירה?
בעמוד הפייסבוק שלי כתבתי לא מכבר על חלל המשפחה הסברתי על היכולת לאגד במרחב אחד את האוספים, המוזיקה, הספרים, מקום לשהות בו, מקום, שמרגיש בטוח לגדולים ולקטנים. גם בבתים קטנים, ניתן ליצור מרחב, שמרגיש "כמו בחוץ", צורך כה נחוץ, בעיקר בסביבות אורבניות וצפופות.
כיצד עושים זאת באופן יעיל?
משלבים בחלק מפינות הישיבה ריהוט מחומרים טבעיים כמו קש וראטן, שטיחים בטקסטורות גסות יותר, יוצרים צמחיה בגבהים שונים, צמחיה מטפסת, צמחיה המונחת על שולחנות קפה, ספסלים והדומים, מציבים מראות להגדלת העושר בחלל, ומקיפים את עצמנו בטבע חי ונושם.
עד מהרה, פינת הגינה הקטנה תהפוך להיות מוקד משיכה, מוקד של כח, וברוב המקרים, כנראה המקום האהוב ביותר במרחב המחיה.
מירי אנג'ל מעצבת פנים באזור המרכז, מקפידה על עיצוב פנים ישראלי, חמים ואותנטי. מוזמנים לעקוב ולשתף!