מאמרים

איך ליצור גינה, שתרצו לשבת בה תמיד.

יש לכם גינה? עם יד על הלב, כמה שעות ביום אתם מבלים בחיקה? אוקי… לא ביום.. בשבוע? בחודש? איך ליצור גינה, שתרצו לשבת בה תמיד? זהו אינו סוד, שישראלים רבים, שנהנים ממרחבי חוץ בשטחי הבית או הדירה שלהם, לא ממצים אותו להטענת אנרגיה, לרגיעה ולרווחה. ברוב המקרים, המרפסת הקטנה, או הגינה הופכת להיות מחסן, או מקום, שמבקרים בו אחת ל… כמה זמן.

פינת הישיבה, שנקנתה ברוב חלום והדר העלתה כבר אבק ואולי התקלפה, בריכת הפיברגלס הקטנה, שנרכשה לטבילות קיץ קצרות ונעימות של כל המשפחה, הונחה כלאחר יד לצד הגדר, העשבייה טיפסה עד מעל הראש, ותחושת ההזנחה חונקת בגרון.
אין ספק, שגינה מתפקדת דורשת את המשאבים שלכם. מערכת השקיה נכונה (בין אם ידנית או מובנית) גיזום עשביה, ניקוי מדרכים ושבילים, תאורה, צל ופינת ישיבה. גינה מתפקדת תשיב בעשרות מונים על הפעילות, שתושקע באחזקתה, ובמזג האוויר הישראלי, היחסית נח, תשרת אתכם ברוב ימות השנה.
מקום לנוח
הבסיס לגינה הוא המקום המשמש למרגוע, למנוחה, והוא אזור הישיבה. תכנון אזור הישיבה הוא תולדה של חלוקת השטח. כמה יוקצה לצמחיה, שבילים ואזורי נוי, וכמה יוקצה לטובת הריהוט. כשאני מתכננת גינות, הנתון המעניין ביותר, שאוכל לקבל מדיירי הבית הוא החלום שלהם. אני שואבת השראה מבתי מלון, ריזורטים ומרחבי ספא, ויוצרת תמהיל ישיבה, שמצליח להתכתב עם החלומות והמשאלות.
בין אם מדובר על הנחת מזרונים דוחי חום ושמש, הקמת פרגולות והצללות, שילוב של ריהוט מעץ טבעי ואף תכנון מטבחי חוץ, כשהמרחב מאפשר זאת.
מקום להטעין את הנפש
הגינה היא הטבע הקרוב ביותר בבית, בין אם היא ממוקמת בשטח בית פרטי או על מרפסת גבוהה. ותפקידה המרכזי הוא להציף את הנפש בחמצן ונינוחות מתוקים. תכנון הגינה כולל פריסת הצמחייה הנכונה, יצירת טרסות, גבהים, הוספה של אמות מים, שבילים למדרך ולא פחות חשוב, תכנון תאורה, בעיקר על אזורי הישיבה. כשאני מזהה, שהלקוחות שלי, ממעטים לשבת בגינה מחשש ליתושים ומטרדי חרקים, אני מוסיפה לתכנון גם כילה או ישיבה בתוך מרחב מוגן, המאפשר ליהנות מבריזה נעימה בערב קיץ נעים, עם קערת פירות ולימונדה קרה.
גינה מתפקדת, בין אם היא מוצבת על מרפסת או כחלק משטח של בית פרטי, היא הביטוי המעשי ביותר למגמה החיובית, שרווחת בשנים האחרונות, מגמה ברורה של חזרה לטבע, אקולוגיה, חיים פשוטים יותר, נגישים. מצאו את השטח הציבורי הסמוך למרחב המחיה שלכם למקום, שמעניק לכם מנוחה, רוגע ומשיב לכם אהבה.
מירי אנג'ל מעצבת פנים באזור המרכז, מוזמנים לעקוב ולשתף!